otrdiena, 2012. gada 28. februāris

Kur palika ūsas?


Vai atceraties manu neseno darbiņu- atstarotāju ar kičīgo kaķeni? Varu pastāstīt, ka man pašai šis piekariņš ļoti patīk un tas ikdienā arī rotā somu. Bet... ir viens bet :). 

Nesen Otrā elpā vadīju radošo darbnīcu tieši par šo tēmu- atstarotāji un piekariņi. Tā kā mēs bijām ļoti maza un radoša kompānija, tad arī es kopā ar dalībniecēm taisīju atstarotāju mazākajam bērnam. Ar citu kaķīti. Kad darbiņš bija teju gatavs, es pēkšņi iekliedzos: ''Bet manai kaķenei NAV ŪSU!'' :D  Tik ļoti iegrimusi koķetās kaķenes tēla veidošanā un tās izrotāšanā, es biju aizmirsusi viņai uzšūt ūsas! Nepiedodami, it sevišķi kaķa saimniecei (piedodiet, apkalpojošajam personālam)! :)

Tad nu atskaitos, ka esmu uztaisījusi vēl divus koķeto kaķenīšu atstarotājus un te nu viņām abām ir ūsas! :) 


Lai jūsu ūsaiņiem nekas netrūkst!svētdiena, 2012. gada 26. februāris

trešdiena, 2012. gada 22. februāris

Gaidīsim Lieldienas kopā


Lūk tāds, nedaudz greizi par mums smaidošs vīriņš, šodien uzradās manā mājā. Ķermenītis ir veidots no zeķubiksēm, iekšā viņam zāģu skaidas, bet galvas vidū zāles sēklas. 


Ja būšu rūpīga ''dārzkope'', neaizmirsīšu viņu aplaistīt, tad ... Murim būs daudz zāles, ko ēst.


Bet ja bez jokiem- paldies Gaļinai, kas šodien Salaspils sociālajā centrā mūs apmācīja šādu vīriņu, zvēriņu utt. veidošanā. Mēs, zinātkārie bijām ļoti daudz- teju divdesmit. Lūk, kas mums sanāca.


Gaidām pavasari un zāli uz vīriņa galvas. :D

PIEBILDE Tas vīriņš ar galvu uz leju, jeb ar zāles sēkliņām uz leju, esot 2- 3 stundas jāpamērcē trauciņā ar ūdeni un tad jāliek saulītē un jāgaida zālīti. Protams, jāturpina laistīt. Ja gribot ļoti ātri uzdiedzēt, vajagot ielikt polietilēna maisiņā un uzkārt uz radiatoriem, tad esot pavisam ātri.


otrdiena, 2012. gada 21. februāris

Rozā ------> melns


Man bija soma, kuras izskats sen nedeva mieru. Soma laba, liela, ērta, bet tā mulsinoši  rozā krāsa... Ar nedaudz noplukušām puķēm :), nu nē, kaut kas bija jādara lietas labā.


Noārdīju rokturus. Uzšuvu atbilstoša izmēra melnu ''mētelīti'' somai. Izmantoju melnu blīvu un tādu kā nedaudz ūdensizturīgu kokvilnas audumu. Sašuvu veco un jauno somu kopā. Piešuvu atpakaļ  rokturus (liels paldies manai šujmašīnai). Klāt puķe, kurai vidiņš un 4 lapiņas no atstarojoša materiāla. Dažas pērlītes vidū.  

Starp citu, varu pastāstīt jaunumus par atstarojošo lenti. Pirms nodarbības Otrā elpā, lūdzu Reini, lai ieiet Rūpniecības ielas Abakhanā un nopērk 2 metrus atstarojošās lentes- tās, kura maksā pāri par 80 santīmiem metrā...

Pārnāk Reinis no darba un saka- lenti nopirku, bet tās cena bija pāri par 2 Ls metrā... Pārdevēja esot sacījusi, ka notikusi kāda kļūda un tādas 80 santīmu cenas nemaz neesot. Kaut kāda nepareiza partija esot izpārdota par pārāk  zemu cenu... Kāda morāle? Ja kaut kam cena veikalā liekas zema, ķeriet daudz, vēlāk var nebūt! :D 

Šeit vēl viena tieši tāpat pārveidota soma.
svētdiena, 2012. gada 19. februāris

ceturtdiena, 2012. gada 16. februāris

Grabuļi žvaguļi...Ej projām, Metenīt,
Ar to miežu plācenīt'!
Man atnāks Lieldieniņa
Ar baltām oliņām. 

Lai kā dažreiz gribas burkšķēt, kad kārtējo reizi izlasi, ka bērniem ir jātaisa kāds kostīms vai jāmeklē citi aksesuāri bērnu dārza pasākumam... īstenībā jau tas ir burvīgi! Tas apliecina, ka esam dzīvi, ka viss notiek un galu galā- dzīve ir brīnišķīga!

Re- arī tautasdziesma mums sola- pēc Meteņiem būs Lieldienas un vispār dzīve iet uz pavasara pusi straujiem soļiem :).

Taisījām ar bērniem visādus trokšņus radošus priekšmetus, ar ko dzīt ziemu prom!Pat šādi grabuļcimdi sanāca.


Dzenam prom to ziemu! :)trešdiena, 2012. gada 15. februāris

Sestdien nodarbībā


Visus, kam interesē radoši padarboties, paplašināt paziņu loku, padzert tēju... nu vārdu sakot, jauki pavadīt laiku :), aicinu apmeklēt radošo darbnīcu labdarības veikalā Otra elpa, Marijas ielā 13. Darbnīca notiks šo sestdien, 18.februārī, plkst. 12.00. 

Dalības cena joprojām tikai 2 Ls. 

Veidosim kičīgus atstarotājus. Atstarojošā lente ir sapirkta lielā daudzumā :). Šūsim vai izšūsim skaistus piekariņus- atslēgām, mobilajam telefonam vai vienkārši tāpat- sievišķīgas kaprīzes pēc un smukumam

Visi materiāli būs uz vietas, ja gribat veidot ko īpašu, ņemiet līdzi! 

Tiekamies sestdien! otrdiena, 2012. gada 14. februāris

Sirsnīgas sausmaizītes (paldies, Anita!)


Redzot, cik sirsnīgi mani bērni vakar vakarā grieza un krāsoja sirsniņas un skaitīja, kam jau ir, bet kam vēl jāuztaisa, arī es nespēju palikt vienaldzīga :). Gribēju izmēģināt Anitas blogā publicēto recepti. Tā ir šeit. Un kādēļ gan necept maizītes sirsniņu formā! :) 

Jāsaka, ka maizītes sanāca fantastiskas, neskatoties uz manām diezgan ievērojamajām atkāpēm no receptes, dažādu sadzīvisku pārpratumu dēļ- izrādījās, ka pilngraudu kviešu milti Salaspilī ir tik pat liela eksotika... kā vaļu mēles (piemēram). Tos aizstāju ar rupja maluma rudzu miltiem un zirņu miltiem aptuveni vienādās daļās. Paniņas arī kā par brīnumu bija izbeigušās. Tās aizstāju ar krējuma un piena maisījumu... Un ticiet vai neticiet, maizītes izcepās brīnišķīgas! :) Viss pārējais kā minētajā receptē! 

Un smarža!!! Māja smaržo īpaši garšīgi un sirsnīgi. 

Lai Jūs kāds šodien patīkami pārsteidz! 


pirmdiena, 2012. gada 13. februāris

Vienmēr kaut kas jauns

2010.gada Ziemassvētkos, pirmajā Ineses organizētajā blogdraudzeņu apdāvināšanās pasākumā saņēmu brīnišķīgu dāvanu no Līgas- šo fantastiski smalki izadīto mohēras lakatu. 


Lakats ir vienreizējs- plāns un viegls kā zirnekļa tīkls un silts kā bieza vilnas seģene. Tam ir arī vēl viena pārsteidzoša īpašība- tas nekož. Katru ziemu to gribu nēsāt, esmu to tinusi ap kaklu un ap galvu un ap muguru- visādi ir labi. Bet- gribu to valkāt arī steidzoties ikdienas solī un tā, lai nav par to jādomā, lai nekrīt nost un netraucē kustēties... tad nu esmu atradusi labu veidu kā to nēsāt atkal pa jaunam! :) 


Daru tā- pārloku lakatu uz pusēm, pa garāko malu.


Aizsienu vaļējos stūrīšus ar vaļīgiem mezgliņiem. 


Gatavs! :) Velku mugurā.

Prom nebēg, nost nekrīt! :) Kas var būt vēl labāks šajā vēsajā gadalaikā! 


piektdiena, 2012. gada 10. februāris

Jau 7!


Šorīt agri pamodos un, vēl guļot, sacerēju kādus 8 dažādus rakstiņus, ko ielikt blogā sakarā ar to, ka manam lielākajam dēliņam Kristianam vakar palika 7 gadi. Bet- visi vārdi liekas tādi banāli... Nu ko tad sacīt, ka bērni pārvērš mūsu dzīvi? Vai, ka, rodoties bērniem, nekas vairs nav tā kā agrāk? Ka mēs viņus mīlam līdz bezgalībai un dažreiz baiļojamies par viņiem arī sīkumu dēļ? 

Tādēļ teikšu tikai- Kristian, daudz laimes dzimšanas dienā!

Vakar bija jauka un saulaina diena, kas sākās ar fakta konstatāciju, ka Muris ir apēdis visus tikko izdīgušos koriandra stādus. Vakar bija darbīga diena ar lielām šaubām, vai var sagatavot nelielu cienastu, ja mājā nav ūdens (es domāju- krānā). Ar nelielu istabas izrotāšanu par godu jubilāram (paldies Laine par virteni!). 


Kristians pat ieraugot rotājumu, māksloti un teatrāli nostiepās pa visu grīdu, it kā būtu noģībis aiz pārsteiguma :) 

No bērnu dārza Kristians atnāca ar veselu draugu zīmētu albumu viņam par godu un vienu bildi, kas zīmēta mammai. 

Prieks. Prieks ir tas vārds, kas man saistās ar maniem bērniem. Prieks kopā būt. Prieks kopā darboties. Doties pārgājienos. Prieks runāties. Prieks kopā piparkūkas cept... 

Jau iepriekš sveicinu tās blogdraudzenes, kurām arī bērniņiem drīz dzimšanas dienas! 

Lai mums visiem priecīgi! otrdiena, 2012. gada 7. februāris

Kārtoju- reciklēju


Nu lūk- nedaudz ieviešu kārtību mājā, nedaudz domāju par to, kas lieks, kas vajadzīgs. 

Šoreiz ķēros klāt rokdarbu lietām un uztaisīju trīs kastītes- diegu spolēm, adatām, tamboradatām un brošu u.c. rotu aksesuāriem. 

Ņēmu 5 l dzeramā ūdens pudeles- tās, kas nevis apaļas, bet nedaudz kantainas. Nogriezu no apakšas vēlamajā augstumā. 


Uzšuvu kokvilnas auduma oderītes.


Kādu nelielu rotājumu klāt un gatavs!pirmdiena, 2012. gada 6. februāris

Ķirbja un šampinjonu zupa


Reiz šo recepti pamanīju žurnālā Ievas Virtuve, manu uzmanību tā piesaistīja ar ķirbja un šampinjonu salikumu. 

Sastāvdaļas-

1) receptē minēti 500 gr nomizota ķirbja. Man- aptuveni 250 gr liels trauciņš sasaldēta ķirbja biezeņa un aptuveni sauja kubiņos sagriezta sadēta ķirbja,
2) 1 sīpols,
3) 2 ķiploka daiviņas,
4) 1 kartupelis (man divi),
5) 200 gr konservēti zaļie zirnīši,
6) 400 gr šampinjoni (ņēmu nedaudz mazāk),
7) eļļa cepšanai,
8) 1 l sakņu buljona (man šoreiz vistas buljons).

Daru tā-

Es parasti sākot vārīt zupu, eļļā apcepu vairākas garšvielas- lauru lapas, kanēļa standziņu, pāris krustnagliņas, šķipsnu koriandra, kurkumas u.c. pēc noskaņojuma. Ja neesat pasākuši tā darīt, tad sāciet no šīs vietas- eļļā apcepu sasmalcinātu sīpolu. Lieku klāt sagrieztas sēnes, sasmalcinātu ķiploku, sagrieztu kartupeli (ja gatavojat ar svaigu ķirbi, tad apcepiet arī to). Pacepu īstu brīdi. Pārlieku katlā, apleju ar buljonu, pievienoju ķirbja biezeni un ķirbja gabaliņus. Vāru kādas minūtes 20. Pievienoju zaļos zirnīšus un pavāru vēl pāris minūtes. Pievienoju sāli pēc garšas. 

Kā izrādās, ķirbis sader arī kopā ar šampinjoniem! :) 

Labu apetīti!  svētdiena, 2012. gada 5. februāris

Svētdienas kadrs. 5.februāris


Pievienojos Diānas aicinājumam iemūžināt svētdienas kadrus! :) Paldies, Diāna par  jauko ideju!Tepiķīši, paklājiņi jeb viena jauka sestdienas priekšpusdiena


Vakar, labdarības veikalā Otra elpa, rokdarbu darbnīcā bija sapulcējusies kārtējā foršā kompānija uz vienu jauku pasākumu- dažādu rokdarbu pratējas Janas vadībā mācījāmies siet paklājiņus. Jā, jā, šoreiz nevis tamborēt vai aust :), bet tieši siet! 

Lai kā man gribējās jūs apmānīt un nobildēt savu darbu tā, lai liktos, ka paveicu milzum daudz, jāsaka, ka divās stundās tikai sagriezu daļu materiāla un sasēju 2 ar pusi rindiņas no paklājiņa :D.


Toties cik daudz radošas idejas mēs izdomājām šajās divās stundās- ka režģa izmēri var būt dažādi, ka raksti var būs daudzveidīgi, ka auduma faktūras un garumu var mainīt vienā paklājiņā, var siet no organzas (ekstravaganti!) un lietot kā dekoriņu utt. utt. 

Vārdu sakot, ir vēl iespēja turpināt un fantazēt! Un visbeidzot- par raksta sākumā minēto foršo kompāniju! Citu dalībnieku starpā bijām atnākušas arī mēs- trīs bloglandijas iedzīvotājas- Irēna, Sandra un es. Sandru satiku dzīvē pirmo reizi. Un vēl otro reizi dzīvē redzēju divus puišus radošajā darbnīcā.

Jauku atlikušo svētdienas daļu!
piektdiena, 2012. gada 3. februāris

Vēl pāris atstarotāji


Manai koķetajai kaķenei ir uzradies draudziņš atstarotājs- sunītis, kas dodas pie manas māmiņas. 

Šoreiz atstarojošai lentei pa vidu neliku filca kārtu. Sašuvu lentes detaļas ar šujmašīnu. Sunītis pats no plānā filca, pielīmēts pie atstarojošas lentes ar auduma līmi. 


Arī Kristianam tapa viens atstarotājs, lai gan jāpiebilst, ka pie viņa somas jau viens liels atstarotājs bija pielikts. Sanāca atstarotājs- suns. Omīte gan teica, ka drīzāk lācis- lai nu kā, bērns priecīgs! :) 


  
Protams, ka ķēpīgākais visā šajā procesā ir ar mazām šķērītēm izgriezt filca siluetiņu. 

Darbošanās iespējas neizsmeļamas! :) Patiešām ekstraordināri...


Attēls no interneta vietnes  http://www.petercallesen.com

Šodien droši vien vajadzētu uzrakstīt tādu vaimanu rakstiņu, jo mašīna beidzot ir atteikusies kustēties, pa nakti ir aizsalis arī ūdens, vārdu sakot- viss ir slikti!? Nē, nē, sāku visu no sākuma! 

Labrīt, mīļie, šajā saulainajā rītā!  :) Gribēju padalīties ar vienu skaistu interneta mājas lapu, kurā var iekrist un pazust- http://www.petercallesen.com. Ievēroju šī mākslinieka darbus šajā rakstā. Paldies ziņu portālam Kas jauns. Ieejiet un pabaudiet kaut ko virs ikdienišķā. 

ceturtdiena, 2012. gada 2. februāris

Vakar, Māras centrā


Vakar pēcpusdienā, Māras centrā mēģinājām radīt kādas lietas no filcētiem džemperiem. Kā redzams fotogrāfijā, ziema un sals ir pilnībā pārņēmis arī centra mammu prātus un absolūtā vienprātībā tiek darināti tikai un vienīgi cimdi! Pirmajā nodarbībā varbūt arī neiet tik veikli kā gribētos, varbūt nav īstā rokdarbošanās diena, varbūt nav īstais zvaigžņu stāvoklis, bet cik nu varam, tik padarām.  Pāris cimdu pāri tiks pabeigti vēlāk, istabiņās. 

Lai jums visām silti, tiekamies nākammēnes vēl! :)