sestdiena, 2012. gada 30. jūnijs

Bumbuļpuķes

Attēls no interneta plašumiem. Paldies autoram par izdomu un atvainojos, ka nepiefiksēju no kādas interneta vietnes konkrēti! 


Kā jau vakar rakstiņā pieminēju, man ļoti patīk šīs bezgala vienkāršās un no bumbuļiem taisītās puķes. Kad pirmo reizi redzēju šo fotogrāfiju, tās uzreiz iekrita prātā. Varbūt vēl kādam iepatīkas un noder šī ideja. 

Talantu pilsētā trīs nodarbību dienās, mēs sataisījām veselu klēpi ar līdzīgām- 

Un jā, protams, ka labāk kātiņa vietā izmantot kādu kociņu, kā oriģinālajā fotogrāfijā, jo rokdarbu stieplītes tās smukās galvas nenotur :). 


piektdiena, 2012. gada 29. jūnijs

Talantu pilsētas bumbuļzvēri

Šodien čakli strādājām Talantu pilsētā. Sanāca bumbuļzvēri, bumbuļpuķes un ... citi zvēri. Lai bildes runā pašas par sevi! :) (pačukstēšu- kā man patīk bumbuļpuķes!!!) :) 


Šššššššššššššššššššš! :) 


Spriežot pēc ģīmjiem, laikam dažādas šķirnes :) 


Malači bērni, katrs no nodarbības aizgāja ne ar vienu darbu vien! 

Bet nu atpūšamies- jaukas brīvdienas! ceturtdiena, 2012. gada 28. jūnijs

Bērnu radošās idejas


Kādreiz bērni ir garlaikoti, dažreiz prasa multenes, citreiz grib tikai ārā. Zīmēt patīk teju vienmēr. Lego u.c. mūsdienu bērnu mantu zinātnes sasniegumi- viss tas ir ik pa laikam topā. Bet dažreiz izdomā ko tādu, kas pārsteidz. Šoreiz viens no kārtējiem Kristiana projektiem. 

Darbojas, darbojas un tad tik pasauc- nāc skatīties, ko mēs sataisījām no savām drēbēm... O, kas tas tāds?  Cilvēks. Re, kur viņam drēbes, re kur dzīvnieciņš  uz sarkanā t-krekla (pulksteņrādītāja virzienā), augšā zilas debesis (sega) uz tās saule ar baltu mākonīti (Kristiana pidžamas daļas), tad zili mākonīši (Riharda pidžama), tad koks (lapotne no zaļo toņu t-krekliem), stumbrs no t-krekla un vilnas zeķēm :)))). Galva no gultas pārsega, uzacis no zeķēm un mute no Kristiana... apakšbiksēm :))))))). 

Tāds mums joka pēc... cilvēks! :) otrdiena, 2012. gada 26. jūnijs

Kā iet Murim Minkam Elliņam jaunajās mājās?

Rakstiņš veltīts speciāli visiem Mura faniem un draugiem. :)

Tātad- Murim jaunajās mājās ir vairāk palodzes, uz kurām gulēt-
Vēl nav zudušas arī visas kastes, uz kurām atpūsties-


Ir uzradusies jauna aktualiāte- balkona durvju priekša


... un sapnis, ka kādreiz viņš sēdēs uz šī balkona caurām dienām (tagad ļaunie saimnieki te izlaiž ļoti reti, jo principiāli tur balkona durvis aizslēgtas, jo balkonam vēl nav margu)...


bet ko gan īstam kaķim nozīmē margu trūkums un otrais stāvs!!! NEKO! :) Viss jāizpēta.


Dīvānā var sēdēt un tēlot mazo bēbi, kas grib pie mammas-


bet bērnistabā uzrāpties visaugstākajā plauktā-


Lūk tā! :)piektdiena, 2012. gada 22. jūnijs

Kafijas maisu somas pirmsjāņu ''Mājas viesī''


''Fotografēšana žurnālam? Viss jau ir jauki... bet neņemiet to pārāk nopietni! Pieaugušas sievietes, rāpo te pa zemi, mēģina sabildēt visu pēc iespējas smukāk?! Paldies, ka sagatavojāt man jauku vietiņu, kur pagulēt!!!", domā Muris. :))))))


Nu tad vēlreiz- Līgo!!! :)Ja kāds piedzimis gandrīz līgosvētkos...


... tad viņam jāsteidz uztaisīt  dāvaniņu. 

Ja ir tik uzrunājošs audums kā šis, tad iedvesma ātri ir klāt! Audums ir oriģināls, dizaineres Ievas Lauriņas studiju gados tapis,  ar rokām apzīmēts (par tehniku smalkāk nepateikšu). Kādreiz kalpojis kā dekoratīva spilvendrāna. Laimīgā kārtā nonācis manos alkatīgajos nagos :))))).

Klāt kādu rotājumu, pavisam nelielu- 


Kokvilnas odere un aizdare ar magnētiņu- 


Bet ja negribas stilot, tad soma pārvēršas par parastu, ietilpīgu tirgus somu! 


Daudz laimes manai vīramātei dzimšanas dienā un paldies Irēnai un Ievai Lauriņām par savu ieguldījumu šīs dāvanas tapšanā :)))))). 

Līgo! 
trešdiena, 2012. gada 20. jūnijs

Par kafijas pupiņu. Vai audumiem. Laikam par sajūtām.


Šodien izklāju uz grīdas kafijas maisu. Prātoju, kādu somu šūt. Izkrita viena pupiņa. Pirmo reizi redzēju tādu zaļu, negrauzdētu. Iedomājos- no kurienes tā atceļojusi? Ar ko- ar kuģi? Kas to stiepis tai lielajā maisā?

Somu sašuvu. Sanāca liela, liela. Pludmalei derētu. Cerams, kādam derēs.


Jāatzīstas, ka man uznākusi  vājība pret siksnām un sprādzēm... Tās daudz kur labi iederas.


Tad domāju- interesanti, vakar darbojos ar kaklasaites maigo audumu. Šodien ar džutas maisu. Dažādas sajūtas. Abas patīkamas. 

Lai jums labs vakars! Ķeriet sajūtas :)otrdiena, 2012. gada 19. jūnijs

Un atkal jau...


Man šī vasara laikam aizskries neglābjami ātri un drudžaini. Nespēju aptvert to, ka šonedēļ jau līgosvētki. Droši vien būtu jāvērš skats kādas pļavas virzienā un jāplāno, kā lasīt jāņuzāles, bet rādās, ka mans šī gada līgo aksesuārs būs pārveidota kaklasaite... Un kādēļ gan ne? :))))

Atkal pagadījās pa rokai viena ļoti skaista kaklasaite. Jāliek lietā! 


Nesen tikāmies ar  dāmām no Somijas, pie kurām viesojāmies pagājušajā gadā Grudtvig fonda seminārā un viņas teica, ka Somijā neviens šādas rotas netaisot... Re kā!  


Un ko iesākt, ja  kaklasaites tievais gals paliek pāri? Veidoju rokassprādzi uz ātru roku. 


Vai man piestāv?


Jā, šī būs mana!  

pirmdiena, 2012. gada 18. jūnijs

...Kā jums iet, kas jauns? 

Gribēju dot kādu ziņu par sevi- tepat vienu esmu. Ne tikai krāmēju jauno dzīvokli, bet arī nedaudz rokdarbojos

Šujmašīnas vadu joprojām neesmu atradusi, bet jauns maksājot 19 Ls... Bet man tāpat nav iespējas pēc tā aizbraukt, jo tagad sadomājis paslimot ir Kristians... Eh- mājas arests man! :) 

Čībiņu kompānija dosies uz jauko veikaliņu, par kuru šodien jau rakstīja Laine.  Visas šīs ir bērnu čībiņas- no pavisam mazām līdz kādam aptuveni 32 izmēram.  Visas šūtas no filcētiem džemperiem. Visām dubulta zole- no džempera auduma un no īsta filca.
Mazās čībiņas ar austiņām ir nedaudz tāds kā kuriozs, jo šūtas no Pjēra Kardēna firmas džempera :)))). Brendīgas, tā teikt! :) 


Lai jums viss izdodas! trešdiena, 2012. gada 13. jūnijs

Kafijas maisu somas

Kamēr izmisumā skraidu pa jauno māju un arvien labāk apzinos, ka nekāda strādāšana rokdarbu ziņā (lasi- šūšana) man nesanāks, jo šujmašīnas vads ar pedāli ir vai nu vecajā mājā vai, nedod Dievs, vispār pazudis, tomēr gribu jums atrādīt nesenos darbus. Somas. 

Somu tapšanu iedvesmoja Baiba un Andris no ''Andrito kafijas grauzdētavas''. Tur arī šīs somas var apskatīt un nopirkt. 

Paldies, ka mani uzrunājāt! Lai jums labi iet Vīnē! 

Tapa 4 somas. Ļoti ceru, ka būs vēl. 

Viena liela taša.Pludmales vai ikdienas soma- Mazliet dāmītei- Varbūt bezrūpīgai tīnītei, kura vēl nestaipa visu pasauli savā somā līdzi?Man ļoti patika strādāt ar džutas maisiem, savā ziņā burvīgs materiāls. 

Bet tagad- ar labu nakti un eju vēlreiz meklēt šujmašīnas vadu! :)