otrdiena, 2012. gada 31. jūlijs

Taša ar slepenu vēstījumu :)


Šodien no t-krekliem uzšuvu sev jaunu tašu. It kā būtu zinājusi, ka būs jābrauc uz Kauguru pludmali :)

Izmantoju divus  t-kreklus un gabalu trikotāžas auduma. Divi krekli bija nepieciešami, jo taša ir ar oderi.


Ar magnētiņa aizdari.


Un te slepenais vēstījums- atsienam banti...


... un ko mēs redzam? :)


Patiesi vārdi, vai ne? :)

Šāds uzraksts kādreiz rotāja Rīgas Fondu biržas, kurā es strādāju,  korporatīvos kreklus un vai nu pirms 15 gadiem krāsas bija labākas, vai attieksme pret ražojamo preci bija savādāka, uzraksts joprojām ir skaidri salasāms. Žēl bija laist postā. Iesēju to bantē :))))). Smilšu skulptūru izstādē


Vakar pabijām jaukā vietā- AB dambī, Smilšu skulptūru izstādē. Sākumā izbaudījām mākslu-


Dažas skulptūras ir ar ironisku pieskaņu- šeit deputāts  (ar ko, piedodiet neatceros) burbuļvannā risina valstiskas problēmas. 
Šī skulptūra man pašai vislabāk patika- Milda atpūtā :). Ar stāstu- ka Milda ir tik daudz gadus sargājusi mūsu brīvību un turējusi rociņās 3 zvaigznes, tagad viņa var nedaudz atpūsties. Re, viņam pat savs kaķīt's kājgalī apgūlies. :)


Un tad sekoja bērniem vispatīkamākā daļa- lielā smilšu kaste! Es pat teiktu- tāda kā maza pludmale. Ar tīrām skaistām smiltiņām, kurās bērni varēja spēlēties kaut vai visu dienu. 


Bet es varēju nesteidzīgi izbaudīt svaigu gaisu un apkārtnes panorāmas, piemēram, vērot itin spraigo kuģu kustību Daugavā.  
Šī vieta piedāvā arī dažādus pasākumus, radošās darbnīcas  un koncertus, par visu vairāk lasiet šeit.

Tīri praktiski ir arī padomāts par roku nomazgāšanu pēc darbībām smiltīs un  izsalkuma apmierināšanu. Vecāki var atpūsties pludmales krēslos, kamēr bērni nav pierunājami dodiet mājās :).

pirmdiena, 2012. gada 30. jūlijs

Vakar Stinga koncertā

Foto no interneta vietnes www.kasjauns.lv

Jā, vakar otro reizi biju uz Stinga koncertu. Pirmā reize bija pirms aptuveni 10 gadiem. Negāju uz Stinga koncertu ziņkārības vai intereses pēc, gāju, jo viņš ir viens no maniem vismīļākajiem māksliniekiem. 

Teju 2,5 stundas garais koncerts attaisnoja visas manas cerības. Varu izteikt visdziļāko cieņu Stinga priekšā, jo šādu sniegumu, atdevi un  fizisko formu 60 gadu vecumā ne katrs ir saglabājis. Stinga atvadu vārdi ''tiksimies vēl'' neizklausās nereāli, ticu, ka arī pēc 5 un 10 gadiem viņš būs lieliskā formā :). Jauku jums nedēļu!

svētdiena, 2012. gada 29. jūlijs

Noķert mēnesi


Gaidīju un sagaidīju, ka Reinis atkal man teica: ''Nav tev tādas aparatūras, lai tu varētu sabildēt mēnesi, nemaz necenties!'' :)))). 

Zinu, Reini, zinu, bet ko lai es daru, ja man ir vājība uz šo debesu objektu! Ikreiz, kad redzu šādu skatu, gribas to kaut kā  paturēt nedaudz sev. :) 


sestdiena, 2012. gada 28. jūlijs

Meksikāņu pusdienas gandrīz meksikāņu klimatā


Šodien pusdienās gatavoju Chile con carne. Iedvesmojos no burvīgās Havjera Garsijas pavārgrāmatas ''Gatavots a la mexicana'', kuru nesen paņēmu lasīt  Torņakalna bibliotēkā. 


Droši varu teikt- paņēmu lasīt, jo grāmatā bez noderīgām receptēm ir arī silti un garšīgi stāsti no Havjera dzīves, teju no dzimšanas līdz brīdim, kad grāmata izdota. Stāstu uzburtā gaisotne ir tik krāsaina un spilgta, ka tā vien gribas vismaz uz brīdi pārcelties uz saulaino Meksiku. 

Vajadzēs-

1) 500 g liellopu gaļas,
2) 2 sasmalcinātus sīpolus,
3) 2 kubiņos sagrieztus tomātus,
4) 1 sagrieztu papriku, 
5) 2 sagrieztus halapenjo piparus (var konservētus), man bija konservēts čili pipars,
6) 2 saujas novārītu sarkano pupiņu,
7) 2 ēd.kar. taco vai chili con carne garšvielu maisījuma, es ņēmu dažādu kaltētu zaļumu maisījumu,
8) olīveļļu,
9) sāli,
10) kukurūzas čipsus pasniegšanai. 

Grāmatā sacīts- apcept maltu vai sagrieztu gaļu, pievienot sīpolus, papriku, tomātus, halapelnjo. Es darīju tā- apcepu sagrieztus sīpolus, papriku, tad pievienoju gaļu, tomātus. Cepu, kamēr gaļa gandrīz gatava. Pievienoju pupas, garšvielas, sāli. Apmaisīju, izkarsēju. Pasniedzu kopā ar kukurūzas čipsiem un ēdām, čipsus izmantojot kā karotes :). Ja jūs zinātu, kā bērniem tas patika! :)  

Mmmm, gardi! 

Domās atgriezos daudzus gadus atpakaļ, kad Reinis strādāja meksikāņu restorānā Nacho Nana's Vecrīgā. Atbrauca uz Latviju meksikāņu pavārs  un samācīja jauniešus, kas strādāja restorānā, kā gatavot autentiskus meksikāņu ēdienus. Cik tur viss bija garšīgs! Ēdiens bija vienkārši burvīgs, jo restorānā neizmantoja nekādus kečupus vai konservētas pupas, viss bija svaigs un uz vietas gatavots... Laikam tieši tādēļ Nacho Nana's, tāpat kā daudzu jauku vietiņu, mūžs nebija pārāk garš :) ... 

Lai jums paciešams karstums! :) 

ceturtdiena, 2012. gada 26. jūlijs

Kā noslēpt skapi?


Varbūt gluži ne skapi, bet metāla plauktu sistēmu, kas pēc pārvākšanās uz jaunajām mājām kaut kā vairs nekur neietilpa... Bet zēnistabā lieliski noder! 

Ņēmu talkā maskēšanās audumu no veikala Abakhan un šuvu tādu kā čeholiņu, kā telti pāri. 


Pašaujam tik priekšējo audumu uz augšu un paņemam nepieciešamo drēbīti. 


Nolaižam uz leju un drēbītes vairs neredzam! 

Bērniem patīk arī tas, ka var spraust klāt visādas nozīmītes :). trešdiena, 2012. gada 25. jūlijs

Viegls, auksts, smaržīgs...


... tieši tādu vasarīgu dzērienu, kokteiļu receptes nesen meklēju un atradu šeit. Izvēlējos vienu ar nosaukumu Ābolu bums. 


Variantam ar alkoholu vajadzēs-

1) 35 ml degvīna Arsenič Green apple,
2) 50 ml ābolu sulas,
3) 25 ml Sprite
4) citronu,
5) laimu,
6) ledu.

Variantam bez alkohola- skatīt punktus 2)- 6). 


Sajauc degvīnu, ābolu sulu un spraitu, piespiež klāt citrona un laima sulu. Lej glāzē, pievieno ledu un ābola šķēlītes. 

otrdiena, 2012. gada 24. jūlijs

Mura brālis meklē sev saimnieku un mājas


Šodien ieraudzīju facebook.com šādu ierakstu- 

Baltiņš ir 8 mēnešus vecs kastrēts kaķu jauneklis.Viņš tika atnests uz veterināro klīniku "Paija Vet"-nosviests uz letes ar tekstu-iemidziniet! Tāpat tur nonāca viņa māsiņa un brālītis.

Ja neesi vienaldzīgs, tad palīdzi Baltiņam atrast mīlošu saimnieku!


Ticiet vai ne, bet Baltiņš ir mūsu mīļā Mura Minkas Elliņa brālis. Viņš joprojām dzīvo klīnikā un ļoti grib pie saviem ''īstajiem'' saimniekiem. 

Kad pagājušajā gadā aizbraucu pēc Murīša, redzēju vien mazus kaķu bērniņus, tieviņus un pa dakteri rāpojošus, tādus, ko pat īsti sabildēt nevarēja- tik kustīgi un nenotverami tie bija.  No Murīša bildē tikai baltie zābaciņi iekļuvuši :). 


Re, kāds Muris liels jau izaudzis un viņa brālis tāpat. 

Ja esat atbildīgs cilvēks un  ilgojaties pēc jaunas dzīvības un prieka mājās, Baltiņš jūs gaida Paija Vet klīnikā, Briāna ielā 12. piektdiena, 2012. gada 20. jūlijs

Pārdaugavā

Reiz sensenos laikos man bija draudzene, kuras krustmāte dzīvoja Āgenskalnā. Es pati biju meitene no K.Valdemāra ielas, Rīgā. Kad draudzene posās ciemos pie krustmātes, viņa teica- tur jau vajag pusi dienas, lai aizbrauktu uz Pārdaugavu! Es domāju, cik viņai grūti apciemot radus! :) 

Gāja laiks un mēs ar draudzenes krustmātes dēlu kļuvām par pāri. Tad Reinis mani pirmo reizi veda uz savām mājām un es domāju- ak šausmas, tagad nu gan būs jāveic tas pusi dienas garais ceļš līdz Āgenskalnam. :)

Izrādījās, ka ceļš ir pavisam īss- tik vien kā dažas pieturas ar 2. tramvaju. Grēcinieku iela, Valguma, Slokas ielas, Grīna bulvāris, Smiļģa iela un esi jau Āgenskalnā.

Gāja gadi un re, kur dzīve mūs ir atvedusi, uz Pārdaugavu. Tikai nelielu daļu no apkārtnes esam iepazinuši, bet te ir ko redzēt. Kaut vai ielu nosaukumi vien ir ko vērti-
Vai nav kulināriski romantiski?

Un kur jūs vēl atradīsiet tādu pārtikas mazveikaliņu ar tik romantiskiem iepirkumu groziem un lampām?Un vēl mums te atgadās arī visādi joki!

Vienu rītu Kristians saka: ''Mamma, nāc skaties, mūsu kokā sēž pūce!''. Paskatos, patiešām kaut kas līdzīgs pūcei!


Tad pēkšņi ''pūce'' sāk transformēties-


un izskatās, ka esam pamatīgi piemuļķoti!!!  :))))


Jāatzīmē, ka šis drosminieks sēdēja koka zarā tieši otrā stāva loga augstumā.

Nu ko, turpinām izzināt apkārtni! :)
ceturtdiena, 2012. gada 19. jūlijs

Beidzot! :)


Šķiet, ka šī vasara beidzot ir ieguvusi patiesu jēgu, formu un saturu! Vismaz manu bērnu acīs! :) Beidzot arī mēs esam tikuši pie saldējumu  formiņām. Pirkām veikalā Depo, tajā, kas atrodas Jūrmalas šosejas malā. Tikai atnesot mājās, ievēroju, ka starp 5 lāčiem, mums viens zaķis iesprucis, laikam no cita komplekta. :)  


Saldējuma recepte jau reiz publicēta, tikai šoreiz saldējums ir ar upenēm. 


  

trešdiena, 2012. gada 18. jūlijs

Māras centrā zied


Arī vasarā Māras centrā rokdarbošanās nenorimst. Un ko gan gribas darīt vasarā, ja ne izdaiļot dzīvi ar auduma ziediem! :)

Mums ar Irēnu bija  liels prieks, ka šoreiz nodarbībā piedalījās arī  kāds sparīgs mazs meitentiņš  un divi puišu cilvēki. :)

Un vēl man patīk, ka centra iemītnieces un viņu bērniņi ļoti bieži taisa rotiņas nevis sev, bet kādam uzdāvina. Atnāk uz nodarbību, uztaisa puķīti, pabeidz un pasniedz kādam citam ar vārdiem: "Tas tev!''...

otrdiena, 2012. gada 17. jūlijs

Flamingi un es jeb sveiciens Diānai :)

Man ļoti patīk flamingi. Ik reizi, kad esmu Rīgas Zoodārzā, ilgu laiku aizkavējos pie flamingu mītnes. Šogad izdevās arī redzēt flamingu barošanas brīdi.Flamings manās acīs ir tāds kā apsolījums, ka ir tālas, eksotiskas zemes, ka dzīve nesastāv tikai no pelēkas ikdienas un krāsas... tepat uz Zemes jau vien tie flamingi dzīvo, kas zina, varbūt kādreiz var arī pie tiem nokļūt!  :) 

Otrs, tāds pats manu ceļojumu sapņu simbols ir žirafes :).


Man vispār ir ierosinājums Zoodārza vadībai- ieviesiet lūdzu biļeti zoodārza apmeklējumam, kas ļauj apskatīt tikai dažus dzīvniekus. Varētu tā maksāt, piemēram,  kādus 0.70 Ls. Es apsolu, ka es aizbrauktu, nopirktu biļetīti flamingu un žirafes apskatei un godīgi ietu acis nepacēlusi un uz citiem zvēriem nemaz neskatītos :)))))). 

Aizsapņojos. Bet nu pasmaidiet un pasapņojiet arī jūs! :)


pirmdiena, 2012. gada 16. jūlijs

Sastrādāts

Iepriekšējā nedēļa pagāja dažādos darbiņos. Un tas ir mans mīļākais stāvoklis- kad ir ko darīt :). Es domāju, radošajā jomā :). 

Redz, ko sastrādāju- divas kaklasaišu rotas (abas var nopirkt labdarības veikalā Otra elpa):
Trīs zābaciņi (pasūtījuma darbs), vieni gan nav nobildēti-
... un soma. 


Agrāk, kādus gadus atpakaļ, sanāca diezgan paceļot. Esmu bijusi Vācijā, Šveicē, Nīderlandē, Portugālē, Ņujorkā, Somijā, Zviedrijā... Pat bērnībā pabiju Armēnijā, Karēlijā, Karpatos :)... tagad gan dzīves ritms cits, bet toties- ja saņemu kādu pasūtījumu, tam bieži vien nāk līdzi kāds stāsts. Tā arī šī soma šūta kādai meitenei, kas ceļo pa pasauli. Te Āfrikā, te Eiropā... tad nu darot darbu, varēju izsapņoties kā manis šūtā soma ceļos pie žirafēm un flamingiem un nez kur tik vēl :). 


Tā nu dažreiz sanāk- šuj somu, bet domas... Āfrikā. :)))))))))

Jauku un radošu nedēļu jums!