otrdiena, 2013. gada 29. janvāris

... pa atslēga caurumu jeb top jaunas apkaklītes


VISAS APKAKLĪTES IR APSKATĀMAS, PIEMĒRĀMAS UN NOPĒRKAMAS LABDARĪBAS VEIKALĀ OTRA ELPA, MARIJAS IELĀ 13. 

P.S. Jā, tieši tā, kā minēja Andra komentāros, vakardienas raidījumā Bez Tabu bija sižets par ''Otru elpu'' un vienu apkaklīti varēja ļoti uzskatāmi novērot, jo to skaisti valkāja veikala vadītāja Zane Priedīte! :) Zane, patiešām- šī bēšīgi brūnā Tev ļoti  piestāv ! Un paldies par jauko sižetu! 

pirmdiena, 2013. gada 21. janvāris

Apkaklītes?


Pagājušajā nedēļā biju frizētavā un friziere man jautāja: ''Vai tu taisi apkaklītes?''.  ''Kādas apkaklītes?''. 
''Nu tās- apliekamās, uz drēbēm virsū valkājamās, dekoratīvās...''

Tad nu tā, Anda, es taisu apkaklītes! :) Pateicoties Tev!

Tātad, saka jau, ka pirmie kucēni jāslīcina, bet es esmu ar tiem ļoti aizrāvusies! :) Sanāca šādas-
Visas apkaklītes veidotas no ļoti mīkstu un patīkamu vilnas džemperu audumiem. Sajūta tāda, it kā būtu personiskais sildītājs līdzi. :)

Turpinājums sekos...svētdiena, 2013. gada 20. janvāris

Arī šodien- silti un mīksti :)


... tikai vakar tā rakstīju par šalli, šodien par kēksiņiem!  :)

Te  vienkārša un pārbaudīta recepte no šīs, manuprāt, interesantās un saturiski bagātās grāmatas-


Garšoja ļoti labi. Receptē minēti 6 kēksiņi, man sanāca 8.


Kas var būt labāks ziemā un ar siltu tēju! :)


sestdiena, 2013. gada 19. janvāris

Silti un mīksti


Darbojoties ar vienu jaku, palika pāri dažas neizmantotas detaļas. Bet audums pats tik mīksts un maigs! Cik bieži nav bijis tā, ka kāds izstrādājums vienkārši nav lietojams dēļ tā, ka viņš ''kož''. Kā lai šo laiž postā? Arī krāsa skaista. Un nestāstiet, ka pelēkā krāsa ir ''pelēka''!

Sataisīju šalli vai apkakli, sauciet kā gribiet! Tapšanas process sīkāk šeit.

Nēsāt var dažādos veidos, kā nu kuro dienu  labāk patīk.Var piespraudi ar mīļoto kaķi piespraust! :))))


Lai mums visiem silti, silti! :)


piektdiena, 2013. gada 18. janvāris

Silta zupa ziemas dienai


Nezinu kā jūs, bet es noteikti šobrīd atrodos tādā kā ziemas (nē, nekādā ziņā, ne depresijas, bet) patīkama slinkuma stāvoklī noteikti :). Darīt neko īpaši virs noliktās ''normas'' (darbs, bērnu atvešana, aizvešana, ikdienas nepieciešamie darbi) negribas. Ēst gan gribas un noteikti kaut ko siltu. 

Šodien vārīju laša zupu. Varbūt ''laša'', tas ir pārāk skaļi teikts un varbūt šādu zupu vāra tikai kaut kādi galējie nabadziņi, bet nu es tādu vāru un labprāt ēdu! 

Tātad, pērku Super Netto šādu produktu- 


Lieku katlā iekšā, ūdeni klāt, sīpolu, lauru lapu, kādu krustnagliņu un vāru. 


Kad kādu brīdi viss vārījies, ņemu ārā lašu ribas, atdzesēju, atdalu uz tām esošo gaļu no asakām. Sīpolu, lauru lapu un krustnagliņas arī izņemu no buljona.

Lasi lieku atpakaļ buljonā, klāt burkānu, kartupeli un nedaudz zaļos zirnīšus. Bet šīs sastāvdaļas katru reizi mainās, protams. Pieberu sāli, piparus, vāru, kamēr dārzeņi gatavi. Pievienoju zupai pusapelsīna sulu. Pieberu klāt svaigi sasaldētus pētersīļus un mazliet dillles.

Pirms pasniegšanas vēl var pievienot svaigi maltus melnos piparus un citrona sulu. 

Lai labi garšo! 


sestdiena, 2013. gada 12. janvāris

Visskaistāko modeli aizmirsa...


Vakar ar Sandru un fotogrāfu bildējām dažas rotas žurnālam un Muris, kā parasti sēdēja patvēries savā slēptuvē aiz televizora. Bet vakarā gan labprāt ļāvās vietējās nozīmes fotosesijai... :))))

Muri, Muri... nākošreiz nāc ārā no slēptuves, varbūt tiksi žurnālā :). 

Ņau! 


trešdiena, 2013. gada 9. janvāris

Darbojamies tālāk!


Pagājušajā gadā esmu piedalījusies 31. radošajā darbnīcā. Esmu tās vadījusi viena vai kopā ar Irēnu. Joprojām turpinot apkopot pagājušā gada notikumus, gribu vēlreiz teikt paldies visiem, kas nāca uz šīm nodarbībām, kas darbojās ar mums kopā. Īpašs gandarījums par tām sejām, ko redzējām atkārtoti un liels prieks par katru, kas atnāca pirmo reizi.  Jutos fantastiski, ka varēju darīt to, kas man patīk un kopā ar cilvēkiem, ar ko sapratos no pusvārda. 

Nu re, arī Salaspils sociālā centra ''Otras elpas'' nodarbības turpinās un vakar aizrautīgi darbojāmies ar papīru, kartoniem, tapešu atlikumiem u.c.  

Lūk tikai daži no darbiem- 

Visi darbiņi radīti no otrreiz pārstrādātiem materiāliem. 

Tiekamies nodarbībās arī šogad! 

pirmdiena, 2013. gada 7. janvāris

Tu man esi draugs vai neesi, ko? :)

Jā, es jums teikšu... kas būs tālāk, ja tagad jau sešgadīgais Rihards saņem šādas vēstules no bērnu dārza draudzenītes (vēstule tika rakstīta dienās, kad Rihards kopā ar lielo brāli baudīja ziemas brīvlaiku)... Tulkoju: ''Rihard vai tu man esi draugs Ja tu man esi draugs tad nāc uz bērnu dārzu Karlīna'' :)  

Nu vai nav mīļi, ka kāds gaida un ilgojas? Rihardu var tikai apskaust! :))))svētdiena, 2013. gada 6. janvāris

''Tikai žēl, ka dzimumdiena gadā viena vien!''
Nu re kā, atkal gads garām, atkal pie sevis nedaudz lādēdamās, kur tiem vecākiem bija prāts dzemdēt bērnu uzreiz pēc svētkiem, esmu nosvinējusi savu dzimšanas dienu! :)

 Un tomēr ir jauki atkal sēdēt pie galda kopā ar veseliem un priecīgiem vecākiem, draugiem no bērnības un tādiem, kas iegūti dzīves laikā, saņemt kārtējos zīmējumus no bērniem, secināt, ka laiks skrien ātri, jo šoreiz izvērstāks zīmējums no Riharda-


 bet Kristians šoreiz, kādas bērnu enciklopēdijas iespaidā, kosmiskās tēmās mītošs...


 Paldies visiem, visiem, kas mani šodien apsveica, vai vienkārši tikai par mani padomāja! :)

piektdiena, 2013. gada 4. janvāris

Grāmata -> rokas lelle -> cita grāmata


Gana atpūties no saspringtās un iespaidiem pilnās skolas dzīves, Kristians vakar grāmatu plauktā sameklēja grāmatu ''Rokas lelles stāsta Āfrikas bērnu stāstus'' un taisīja sev un brālim divas lelles- ķirzaku un kaķi. Šī grāmata un tapušās lelles ir apliecinājums tam, ka pirmo klašu skolnieki mierīgi var tikt galā ar šādu darbiņu. Es piešuvu tikai kaķim ausis, pārējais bija Kristiana paša ziņā. Ja kādam ir interese, tad šo jauko grāmatiņu var lejuplādēt šajā interneta vietnē. Meklējiet sadaļas Āfrikas roku lelles un Projekta materiāli. 


Rezultātā- pats laimīgs un brālis arī pie viena. 

Bet tad Kristians izdomāja, ka viņš ir uztaisījis Kaķu Martiņu!  


Kas ir Kaķu Martiņa?  Viņa ir brīnišķīgās grāmatas ''Ņau un Murr'' galvenā varone. 


Kāpēc mums tā patīk Kaķu Martiņa? Pirmkārt, viņa ir mūsu Mura tuva radiniece... vai tad to neredz, kad aplūko Martiņu? :) Melna, ar balti melnu purniņu un baltiem zābaciņiem kājās! :) Otrkārt, jebkurš, kuram kaķis mājās, atpazīs šo mīļo palaidņu izdarības šīs grāmatas lappusēs. Un treškārt, mums patīk smukās bildes! Re-
Vai, nebīstieties, Martiņa nekrīt pa logu ārā, tas tikai slikts sapnis :). 

Grāmatu atradām Torņakalna bibliotēkā. Izlasījām, bet neatdevām, pagarinājām atdošanas termiņu, jo... lasīsim vēlreiz! :)))))ceturtdiena, 2013. gada 3. janvāris

Jaunais gads ir sācies? :)


Vispār jau jāatzīstas, kas Jaunā gada sagaidīšana nav mani mīļākie svētki. Tos pavadu drīzāk ar domām par to, ka vēl sekos 6.janvāris (mana dzimšanas diena), tad būs 12.janvāris (vīra vārda diena) un tā joprojām, jo gada sākums mūsu ģimenē iegadījies ļoti saspringts svinēšanu ziņā. Tā ir sanācis, ka visvairāk izjūtu jaunu sākumu tieši 1.septembrī un varbūt arī savā dzimšanas dienā nedaudz. 

Lai nu kā, gads ir sācies, daži jauni darbi jau tapuši un šoreiz tās ir tieši kaklasaišu rotas. Patīkams sākums! 

Lai jums visiem viss izdodas šajā gadā, darbosimies, dalīsimies un priecāsimies par dzīvi!  

Vairāk par kaklasaitēm arī  Radošās pārveides blogā.