sestdiena, 2016. gada 23. jūlijs

Vai pieradinātā daba?


Man ir tērps, kas labi izskatās, bet kurā slikti jūtos. Man ir apģērbs, kurā jūtos brīnišķīgi, bet izskatos briesmīgi. Man ir kleita, kuru ne reizi neesmu uzvilkusi, bet tā ir tik skaista, ka ārā nekad to nemetīšu... Ak, cik tas viss sarežģīti un skaisti vienlaikus! :) 

Un tad vēl ir tādi tērpi, kas ik pa laikam uzrodas Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā- modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva vākti un loloti. '''Pieradinātā daba'' ir jau astotā izstāde, ko mums atvedis Vasiļjevs. Ekspozīcijā atlasīti 100 līdz šim vēl neredzēti tērpi un vairāk nekā 300 aksesuāri. Tie sakārtoti tematiskos blokos- mežs, dārzs, jūra, okeāns, džungļi, savanna un eksotika. 

Nezinu, vai cilvēks ir pieradinājis dabu, ieaužot  audumos ziedus un greznojot savus tērpus ar strausa spalvām... taču iedvesmojies no dabas, viņš ir pilnīgi noteikti! Dažu tērpu uzlūkojot jādomā, ka cilvēkam ir bijis jāstrādā kā bitītei vai jābūt čaklam kā skudrai, lai īstenotu savas ieceres dzīvē- par to liecina gan visur klātesošie rokas izšuvumi, pērlīšu rokassomiņas, cepurītes kā ziedu kalni un vēl un vēl... Bet, kad acis nogurušas no apkārt esošā raibuma, tad dažbrīd iezogas doma, ka ''mazāk ir vairāk'' :)Izstāde skatāma Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā Skārņu ielā 10/20 līdz 16.oktobrim! Nenokavē, laiks skrien ātri! :) 
sestdiena, 2016. gada 16. jūlijs

Laipni lūgti ''Mārzemītē''

Izmantots attēls no www.marupe.lv raksta par jauno bērnu dārzu

Mēs, jau esošie jaunveidojamās pirmsskolas izglītības iestādes ''Mārzemīte'', Mārupē, darbinieki jau pavisam drīz Jums visiem ceram klātienē teikt šos vārdus- ''laipni lūgti!''. 

Vasara būs aizritējusi darbīgā gaisotnē, gan mums- tiekoties ar uzaicināto bērnu vecākiem, slēdzot līgumus ar viņiem, sarūpējot saimniecības lietas, nepieciešamo inventāru- sportam, mūzikai, grupiņām, katram darbiniekam un vēl un vēl... gan celtniekiem uz vietas Rožu ielā, būvniecības un labiekārtošanas  darbi nav rimušies ne darba dienās, ne brīvdienās. Katrs savā vietā darījis kādu darbu, lai mums visiem kopā, gan lielam, gan mazam,  jau no 22.augusta būtu labi, ērti un droši! 

Joprojām aicinām savā kolektīvā pirmsskolas izglītības skolotājas/us

Mīļās, labās, radošās, pirmsskolas skolotājas jeb kā agrāk teica- AUDZINĀTĀJAS, atsaucieties un veidosim savu iestādi kopā. Aicinām arī vēl studējošas personas! Jaunie darbinieki-mammas/tēti, ņemiet vērā, ka ja jums ir bērns pirmsskolas vecumā, tad viņam ir iespēja kļūt par ''Mārzemītes'' audzēkni! 

                            Izmantots attēls no www.marupe.lv raksta par jauno bērnu dārzu

Pilnu sludinājuma tekstu, lūdzu meklējiet šeit un  te!

Savus pieteikumus un CV lūdzu sūtiet uz e-pastu marzemite@marupe.lv (arī jautājumus un ja ir radušās kādas neskaidrības).Varat rakstīt arī uz manu e-pastu aija.ellina@inbox.lv vai zvanīt uz iestādes tālr. 26343301.

Lai mums visiem izdodas! 

otrdiena, 2016. gada 5. jūlijs

No Lārsona pie Lāgerkranca. Vai otrādi


Lasu Dāvida Lāgerkranca ''Meitene zirnekļa tīklā''. Lasās raiti, liekas saistoši. Oriģinālo Stīga Lārsona triloģiju ''Millenium'' par hakeri un dīvaino personu Līsbeti Salanderi tā arī nekad neizlasīju. Sāku trīs reizes, tālāk par pāris simtiem lappušu (šajā triloģijā tas ir tik pat daudz kā citā grāmatā 10 lpp.) netiku. Garlaikojoties skatījos amerikāņu ''grāvēju'' (kurš gan laikam par tādu nemaz nekļuva?), ar ļoti lielu interesi un līdzpārdzīvojumu  vēroju 2009. gadā iznākušās Zviedrijas-Dānijas kopražojuma filmas ... 

Ar Lāgerkrancu iet vieglāk nekā ar Lārsonu, bet tas, protams,  ir tikai mans subjektīvais viedoklis. Pieņemts jau teikt, ka sildīta zupa ir un paliek sildīta... bet dažām zupām sildīšana nāk tikai par labu! Pamēģiniet arī jūs! Un kas zina, varbūt Lāgenkrancs mani aizvedīs atpakaļ pie Lārsona :).