Dabas materiālu nospiedumi


Neesmu atskaitījusies par to, kā mums gāja nospiedumu nodarbībā. Visvairāk darbojāmies ar zīmogiem, kas taisīti no kartupeļa ar piparkūku formiņām (pārgriež kartupeli gareniski un ar formiņu izspiež), ar kokteiļa salmiņiem un āboliem. Kad zīmogs uztaisīts, ar salveti noslauka, lai nav mitrs, ar otiņu uz tā uzliek tekstilkrāsu un spiež uz auduma. Žāvē divas stundas (vai ar fēnu dažas minūtes) un no kreisās puses nogludina ar gludekli tā iegūstot ūdensizturību.  Tekstilkrāsas nopērkamas ar dažādiem efektiem- ar samta, ar spīduma, bet, ja darbojas ar lina audumu kā mēs šoreiz, nav vērts, lins visus efektus apēd. Tiem vajag kādu plānāku un gludāku audumu. 


Un te vēl daži darbi, kas tapuši citu nodarbību iespaidā- paliktnīši un kosmētikas somiņa no plastmasas maisiņiemkrelles no trikotāžas samta auduma atgriezumiem-


Un divi pastāvīgi, no interneta resursiem apgūti darbi- Darbu autore- mūsu čaklā un nenogurdināmā Silvija! 

Dāmas, tiekamies aprīlī! 
Komentāri

Anonīms teica…
mīļā pasaulīte, kāds skaistums, tavi audzēkņi jau ir ļoti labu līmeni sasnieguši, paldies par ierosmi darboties, es jau ari pa druskai sāku šo to nošpikot. PALDIES!
Anonīms teica…
AIJIŅA, tu esi viens neizsmeļamu ideju un izdomas brīnumiņš. ES AR TEVI LEPOJOS!
munna.lv teica…
Man arī ir bijusi doma izmēģināt tekstilkrāsas,bet neesmu vēl šo nodomu realizējusi.Esot arī tāda pērļu efekta krāsa.Uzliek punktiņu un sanāk pērlīte.
Irēna teica…
Tavas dāmas labi iedvesmojas no Tevis. Malacīte!
Sigita teica…
Aija, kā top zvaigznītes? Saprotu, ka kartupelis, formiņa, bet no kā līnijas pa vidu? Iegrieztas?
Aija Elliņa teica…
Jā, Sigita, dāma ņēma nazīti un grieza pa vidu tādus iegriezumiņus, iedobītes... un skaisti sanāca, vai ne?