Skaistums. Funkcionalitāte. Vēsture. Atmiņas


Tādās dienās kā šī, kad karstums gāž no kājām un dunduri neļauj rāmi rosīties dārzā, domas aizklīst un atrodas citas nodarbes. Jau sen gribēju noslaucīt putekļus no ļoti skaistās un ārkārtīgi smagās kastes istabas stūrī, lai kavētos atmiņās. Un manās atmiņās šī kaste ir bijusi vienmēr, cik vien sevi atceros. 


Bet tā nav parasta kaste, tas ir ietvars, manuprāt, ārkārtīgi izsmalcinātam priekšmetam- firmas Husqvarna šujmašīnai. 


Sākam pētīt. Cik tā skaista! Cik pamatīgi izstrādātas, skaistas detaļas! Bērni prasa, vai es prastu ievērt diegu šai mehānismā? Baidos, ka nē... Noteikti nē! Atrodam precīzu norādi par to, kur mašīna pirkta.


Pie Brāļiem Leimaņiem Aspazijas bulvāri, saprotama lieta! 😉 Par šo tirdzniecības sabiedrību liecina arī ieraksts 1940 gada uzziņu lapās... 


Meklējam internetā radniecīgu mašīnu. Atrodam ar vislīdzīgāko mehānismu, tikai bez mūsu mašīnas skaistajiem zīmējumiem. Teikts, ka ražota pirms 1930 gada. 

Foto no tīmekļa plašumiem. 

Foto no tīmekļa plašumiem. 
Vajadzētu pajautāt omai par mašīnas izcelsmi, bet vai viņa atcerēsies skaidri, jo domas ik pa brīdim sajūk. Vai viņa sapratīs pareizi manu interesi... 

Kamēr rakstu, piezvana krustmāte, kas skaidri atceras, ka viņas vecāki šo mašīnu iegādājās, kad manai mammai un māsai bija gadi 7- 8. Nopirkuši no kādiem paziņām, kam tā vairs nebijusi vajadzīga. 


Izpētām mašīnu krustu šķērsu. Brīnišķīgi, ka funkcionālas lietas var būt arī skaistas! 

Pētīsim vēl! 
Komentāri

Irēna teica…
Tiešām priecē acis. Kad mantas taisa , laai tās kalpotu ilgi, ilgi, tad arī dizainam jābūt skaistam...