sestdiena, 2015. gada 28. februāris

Kalnciema kvartāla Spodrības tirgus radošajā nodarbībā


Šodien mēs ar Kristīni Beķeri un bariņu čaklu bērnu un vienu tik pat darbīgu pieaugušo rosījāmies Kalnciema kvartāla tirdziņa radošajā darbnīcā. Mācījāmies izmantot otrreiz it kā jau izlietotus materiālus. Ak cik patīkami ir darboties ar papīriem, kartoniem, dažādām kastēm utt. utt.! Un ja vēl kāds no izejmateriāliem atsauc atmiņā pagājušajā vasarā ar gardu muti apēstu saldējumu!!! :) 


Sanāca mums daudz grāmatzīmes, paliktnīši un piezīmju blociņi! 

Šeit vēl daudz ideju kā izmantot nevajadzīgus papīrus un kartonus. 


ceturtdiena, 2015. gada 26. februāris

Lai māju pārņem meža smarža...


Turpinu apgūt grāmatu ''500 ēdieni bez glutēna''. Šoreiz viena maltīte tapa, apvienojot divas receptes- ''Kartupeļu picu'' un ''Savvaļas sēņu tarti ar skābo krējumu''. Sastāvdaļu daudz, bet gatavošana diezgan elementāra. 

Vajadzēs-

1) pamatnei- 570 g nomizotu un sagrieztu kartupeļu,
2) 2 ēdamkarotes smalki rīvēta cietā siera pēc jūsu izvēles (man- Džiugas),
3) vienu olu,
3) pāris ēdamkarotes sviesta un vēl nedaudz cepšanai,
4) sāli, svaigus maltos melnos piparus,

5) virsai- rakstu grāmatas receptes proporcijas, pati liku pēc izjūtas-
~350 g sēnes (man- sālītes, iepriekš nedaudz nomērcētas meža sēnes), daudzums- pēc izvēles, vai gribās vairāk sēnes vai mazāk...
6) ~240 ml skābā krējuma,
7) 4 viegli sakultas olas,
8) sāli un svaigi maltus melnos piparus,
9) 2 lielus šķēlēs sagrieztus sīpolus,
10) 60 g brūnā cukura,
11) 6 ēdamkarotes sarkanvīna etiķa.

Daru tā- vāru kartupeļus līdz tie mīksti. Noleju ūdeni, ļauju dažas minūtes tiem uz uguns apžūt. Samīcu, sakuļu kopā ar olu, sieru, sāli un pipariem, līdz izveidojas viendabīga biezputra. Tu ieklāju apaļā, iepriekš ietaukotā cepešpannā. 

Izkausēju sviestu, tajā apcepu sīpolus, iemaisu cukuru un etiķi, cepu vēl minūtes 5, līdz etiķis ir iztvaikojis un šī masa nedaudz sāk līdzināties ievārījumam. Ar šo pārklāju kartupeļu biezeni. 

Apcepu sēnes, sajaucu kopā ar olām, krējumu, sāli un pipariem. Leju pa virsu kartupeļu biezenim un lieku iepriekš sakarsētā cepeškrāsnī. Cepu līdz virsa kļūst zeltaini brūna un izcepusies, minūtes 25. 

Lai labi garšo!Jāsaka, ka otrā dienā uzsildīts, garšo vēl labāk, nekā pirmajā!svētdiena, 2015. gada 22. februāris

Staigāt ar suņiem


Vai jūs esat kādreiz bijuši dzīvnieku patversmē? Es vakar biju Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmē ''Ulubele''. Pirmo reizi. Domāju, ka droši varu teikt, ka šis bija vislabākais darba kolektīva pasākums kāds jebkad ir bijis! :) Mēs braucām staidzināt suņus. Man jau šķiet, ka suņi izstaidzināja mūs, parādīja savu māju (cerams, ka pagaidu māju) apkārtni, skaisto mežu, kokus un lika izbaudīt sauli un svaigo gaisu. 

Kā pastāstīja ''Ulubeles'' darbinieks, pēdēja laikā ir ļoti daudz izdarīts, lai suņi šeit justos kā mājās. Par to liecina plašie un svaigie voljēri, kas uzcelti dzīvnieku labturības uzlabošanai. Arī kaķus redzējām un interesanto suni, kas dzīvo kaķu mājā. Būdiņu durvīm priekšā pieliktie kafijas pupiņu maisi, kas sargā no vēja,  man šeit liek justies gandrīz kā mājās. :) Nu jūs jau zināt, kādas man ir attiecības ar kafijas maisiem! :) Jāsaka, ka tikšanos ar pirmo suni gaidīju ar zināmām bažām, jo savu mūžu man nav bijis neviens suns, ar ko staigāt. Mājās ir bijis  un ir tikai kaķis. Bet Tauriņš, ar ko staigājām kopā, bija vienkārši burvīgs, mierīgs, nosvērts un paliks mūsu atmiņā uz ilgu laiku! Pirmo reizi braucot uz patversmi nav jābaidās, kā nu ies, jo dzīvnieku kopēji, piedāvājot suni pastaigām, arī īsi izstāsta, kuri sunīši var staigāt kopā un kuriem ir kādas īpatnības, kas jāievēro. 
Aizbrauciet kādreiz uz ''Ulubeli'', atbalstiet to vai kādu citu dzīvnieku patversmi. Pastaigājiet ar suņiem, visas domas un ikdienas rūpes būs kā ar birsti no galvas izslaucītas, jo šie brīži, ko pavadīsiet kopā, būs tikai un vienīgi jūsu kopīgie brīži! 

Paldies tiem, kas organizēja šo braucienu un paldies ''Ulubelei'' par iespēju!svētdiena, 2015. gada 15. februāris

14.februārī lūkoties zvaigznēs

Dažas dienas atpakaļ lielākajam bērnam bija dzimšanas diena- 10.gadi! Neizvērsīšu sentimentālas mātes vaimanas par to, cik ātri rit laiks, teikšu tik, ka gribējās šo brīdi iemūžināt ar kādu jauku pasākumu, piemēram nelielu ekskursiju. Noklausījusies savā galvā omas pārmetošo balsi, kas vēstīja, ka neviens nebrauc ekskursijā gripas laikā, pa slideniem ceļiem un tamlīdzīgi... rezervēju braucienu tūrisma firmā ''Jauni rakursi''. Un ziniet ko? Brauciens patiešām bija izdevies! 

Sākumā kā neliela iesildīšanās- divas muižiņas pierīgā. Pirmā no tām- Rāmavas (Depkina) muiža. Vairāk informācijas lasiet šeit. Domāju, ka vasarā izbaudīt vēja šalkas muižas koku lapotnē un ūdens burbuļošanu būtu pavisam jauki! 
Nākamā pieturvieta- Mencendarbes muiža Baldonē. Vairām informācijas šeit. To apskatām arī no iekšpuses, klausāmies tās saimnieces stāstus par senatni un pat baudām brokastu pauzi muižas zālē. 

Tālāk seko objekts, dēļ kura braucam šai ekskursijā un kura apmeklējums ir tieši saistīts ar mūsu jubilāra Kristiana interesēm- Baldones observatorijaBaudām aptuveni stundu garu stāstījumu par kosmosa brīnumiem. Jāsaka, ka tie sākas jau tad, kad observatorijas gide rāda kā savu dislokāciju viegli un bez trokšņa maina teleskops Varenais Šmits, kā viegli atvērt spraugu ēkas griestos un kā ap savu asi griežas pats griestu kupols! 
Te jānoliec galva ne tikai tehniskās varenības priekšā, bet arī aiz cieņas, ka šis joprojām ir reāli darbojošs un zinātnē strādājošs objekts! 

Un tad jau arī varam sākt ceļojumu kosmosā. Izmantojot jaunākās tehnoloģijas šeit iespējams novērot Saules sistēmas planētas no dažu tūkstošu kilometru attāluma jebkurā diennakts laikā un jebkuros laikapstākļos! Fantastika! 


Protams, ka šis digitālās tehnoloģijas ļauj katram vērotājam vieglāk uztvert informāciju, jo iespējams redzēt aplūkojamo objektu nosaukumus un veikt citus tehniskus trikusVērojot debess objektus ik pa laika pārņem tāda kā nerealitātes sajūta, visu laiku sev jāatgādina, ka viss redzētais ir reāls attēls, nevis skaistas ilustrācijas no kādas kosmosa grāmatas.  Vislabāk par to var pārliecināties, kad tiek rādīta tāda kā kopējā bilde ar visām ap Zemi joņojošo satelītu trajektorijām. Kad redzi, kā tie, tur augšā, pārvietojas... tīri savāda sajūta pārņem... 


Brauciet, mīļie, uz Baldones observatoriju! Izbaudīsiet neaizmirstamu piedzīvojumu. Tikai saģērbieties ekstrā siltos apģērbos, jo neskatoties uz observatorijā katram apmeklētājam sagatavoto sedziņu, pie teleskopa ir patiešām auksti (Kādēļ tā? Iedomājieties par brillēm, kas tiek lietotas atšķirīgās gaisa temperatūrās...) 

No šī brīža jau jūtamies it kā brauciena programmu izpildījuši, bet mūs vēl gaida pāris jauki objekti!

Tuvumā aplūkojam un izsmaržojam Baldones sēravotiņu-


Un tad dodamies Vecumnieku virzienā. Tur viesojamies amatniecības sētā ''Jūras'' pie tās saimnieka koktēlnieka J.Audzijoņa. Viņš aptuveni 20 gadus atpakaļ sācis nodarboties ar koktēlniecību. Viss tiek laipni izrādīts un izstāstīts. Daudzi objekti kustīgi un lustīgi- bērni sajūsmā! 


Tālāk mūsu ceļš ved uz bitenieku saimniecību ''Dzintarlāse'', kurā iegūst ne tikai medu un citus bišu labumus, bet arī brūvē ko stiprāku. Un viss notiek pilnīgi legāli un oficiāli! :) Visu degustējam, klausāmies stāstu par tehnoloģisko procesu un varam arī iegādāties ko esam iekārojuši. 


Bet katrs, protams, atrod savām interesēm atbilstošāko- Bet tā jau nebūtu Valdentīndiena, ja nenotiktu arī kāds mazs pārsteigums! Ekskursijas beigās tiekam aizvesti uz tirdzniecības centru mc 2, kurā varam aplūkot neko citu, kā šokolādes istabu! tajā viss ir tikai un vienīgi no šokolādes! Jūtat šokolādes smaržu!? :) Paldies ''Jauni rakursi'' par jauki pavadīto dienu!