trešdiena, 2012. gada 31. oktobris

Baiiidieeees!!! :)

Līdz šim helovīns uz mani it nekādi neattiecās. Bet- ja tu cilvēks palaid savu bērnu skolā ar angļu valodas novirzienu, kurā apspriež, zīmē un domā par to,   tad ir pilnīgi skaidrs, ka no šī brīža helovīns arī uz tevi attiecas :). 

Tad no šodien Kristians rotāja māju- 


Zīmēja tematiskās bildes :)-
Bildes tika izstādītas uz krāsns gan guļamistabas, gan viesistabas pusēs :). 


Neiztikām arī bez kēksiņiem ar attiecīgiem motīviem papīra formā-


Un kā lai nesvin, ja pašiem sava helovīna dekorācija fonā! :))))


Kēksa recepte šeit

Lampas dekorācijas no šīs lapas

Kēksu kociņu bildes te


svētdiena, 2012. gada 28. oktobris

Cēls putns, gulbis

Jā, cik daudz mākslas darbu veltīts šim skaistajam, baltajam putnam. Dzejoļi tādi un šitādi...

Ziedoņa-

"Drīz upēm skaidru
ledu acīs liks.
Kad gulbji aizlaižas,
tad trešā dienā snigs.
Bet grūtākās mums
būs šīs dienas trīs
bez gulbjiem un
bez sniega debesīs.

Veidenbauma-

Kā gulbji balti padebeši iet,
Tiem vēlētos es līdzi tālu skriet,
Tur tālumā, kur ziemas nepazīst,
Kur rozes mūžam zied un nenovīst.-

... nu tālāk tur aizvien trakāka paliek. Veidenbaums kā nekā!  

Bet man jau patīk, kad tie cēlie atļaujas būt cilvēcīgi, tie jau tie labākie brīži. Nu re- 
Te uzskatāma instrukcija, kā ieņemt šādu pozu- viens, divi, trīs- gatavs (pulksteņrādītāja virzienā)!


Jauku jums vakaru. Pasmaidiet! :) piektdiena, 2012. gada 26. oktobris

Mana atbilde laikapstākļiem :)


Klāt pie puķaini uzlabotās beretes, šodien līdzīgā stilā izrotājās arī cimdi. Tā kā mani cimdu pircēji nesaprot citu krāsu pielietojumu, izņemot melno, tad šie cimdiņi nogulēja pāris ziemas nevienam nevajadzīgi. Noārdīju to, kas bija uz tiem izšūts un pārveidoju savām, dzeltenā komplekta vajadzībām! :) 
Lai jums šī diena- bez postījumiem!pirmdiena, 2012. gada 22. oktobris

Krāsu prieks


Šogad  rudens liekas īpaši krāsains. Varbūt tādēļ, ka agrākās dzīvesvietas tuvumā nebija kļavas, vien egles un bērzi. Gribas visu šo krāšņumu iemūžināt. Taisu vēl svečuburkas. Šoreiz izmantoju arī kādu gabaliņu no kafijas maisa, nedaudz efektdzijas un koka krellīšu detaļas. Ja gribat taisīt līdzīgu svečturi no lapām, tad salasiet lapas, salieciet tās starp papīra lapām un nospiediet, bet tikai kādu dienu vai nakti, vairāk nē, jo izžuvušas lapas būs neelastīgas un šim darbam nederēs! 

Bet ko darīšu, kad spilgtās krāsas dabā uz brīdi pazudīs?  

Tad valkāšu tikko  izrotātu dzelteno bereti :).
Puķītes un lapas veidotas no plānā filca auduma.

Jauku nedēļu!


sestdiena, 2012. gada 20. oktobris

Melni baltās krāsās...


Re, cik balts un skaists sanāca svečturītis šīsdienas radošajā nodarbībā labdarības veikalā ''Otra elpa''. Kā mums gāja lasiet šeit

Bet šodien Elpā veicu arī kādu neplānotu pirkumu- bet vai gan varēju atstāt veikalā šādas tējas tases par ļooooti saprātīgu cenu? Sen nebiju izdarījusi tādu spontānu un savā ziņā neracionālu pirkumu (jo it kā jau ir no kā dzert tēju mājās :))))) ). Tāpēc arī par šo visu man dubults prieks- šoreiz nopirku to, kas gluži vienkārši iepriecina mani pašu un punkts! :) 

Jauku vakaru un saulainu svētdienu! piektdiena, 2012. gada 19. oktobris

Briseles kāpostu sacepums jeb kā es mācīju vīramāti mīlēt briseles kāpostus


Otrdien ļoti ātrā solī devos no 10. tramvaja pieturas ''Centrāltirgus'' uz Salaspils autobusu. Un tirgū uz viena no galdiem ieraudzīju tik rosinošus un aicinošus briseles kāpostiņus... Bet nevarēju taču uz radošo darbnīcu ierasties ar dārzeņiem iepirkumu somā :)))). 

Aizvakar vīramāte teica- es braukšu uz Centrāltirgu, vai tev kaut ko nevajag? Vajag, vajag, briseles kāpostus! Viņa brīnījās- vai tad no tādiem var kaut ko prātīgu uztaisīt? Tad es nolēmu, ka mācīšu vīramāti mīlēt briseles kāpostus :))))). 

Pirmais ēdiens bija ļoti stipri līdzīgs Anitas jau kādreiz publicētajam, tikai es gandrīz paša procesa beigās pieliku sautējumam  klāt kādu glāzi Basmati rīsu, uzlēju divtik ūdeni un aptuveni 10 minūtes sautēju uz lēnas uguns. Gatavs!  

Šodien tapa tāds kā sacepums. 

Noņem kāpostiem virsējās lapas, pārgriež uz pusēm. Pannā, sakarsētā eļļā (vai sviestā) apcep garšvielas, kādas jums tīk (man- kurkuma, muskatrieksts, asafetīda) un liek briseles kāpostus. Apcep, nedaudz pasāla, apsegtus ar vāku pasautē kādas minūtes 10. Tad pārkaisa ar rīvmaizi un sarīvētu labi kūstošu sieru, piemēram Krievzemes. Apsegtu ar vāku, uz ļoti mazas liesmas sautē vēl kāds minūtes 5. Ja vēlaties pikantāku, beigās uzkaisiet nedaudz kādu cieto, rīvēto sieru. 

Baudām rudens ražu! :) 


trešdiena, 2012. gada 17. oktobris

Pure Chocolate


Kad Kristians ar Rihardu uzzināja, ka mēs dosimies ekskursijā, viņi bija ļoti priecīgi. Bet, kad viņi uzzināja, ka viens no brauciena mērķiem ir ekskursija Pūres šokolādes fabrikā, tad man katru dienu bija jāklausās, cik dienas palikušas līdz braucienam un cik labi, ka mēs brauksim uz šokolādes fabriku! :) 

Vai, tur nu gan mums gāja labi! Ja sanāk, aizbrauciet, gan tikai pēc Ziemassvētkiem, jo mums paskaidroja, ka šokolādes muzejs tiek slēgts uz remonta laiku, bet tad kā Ziemassvētku brīnums, tiks atvērts no jauna. 

Ko mēs darījām Pūres šokolādē? Skatījāmies filmu par kakao ieguvi un malkojām kausētu šokolādi- 


Bērni vārēja taisīt končas paši... un kā redzams, gribētāju bija daudz! :)
Un tieši Pūrē jūs varat redzēt, cik lieli saldummīļi ir jūsu bērni- izlijusī šokolāde tiek nolaizīta pa taisno no darba virsmas :D 

Paldies vietējām gidēm par sapratni, ka šī ekskursijas daļa jau nu patiešām tiek veltīta tieši bērnu priekam. Un kur nu vēl ledusskapī cietēt ievietotās končas- eņģelīši, kas procesa vidū pārvēršas par... lācīšiem!!! Vienkārši ideāli! :) 

Ja kāds vēl nav sajuties pietiekoši saldi, vai iepirkties vietējā veikaliņā.


Noteikti šī ir laba vieta, kur jūs gaidīs ar visiem bērniem! :)

Paldies, Pūres šokolāde!


Un atkal cimdi...


Cimdi- mans nebeidzamās iedvesmas avots. Tāpat kā rudens. Un rudens un cimdi, bez šaubām, ir cieši saistīti! :) Drīz jau bez cimdiem neiztiksim. 

Aijas lietu bodē jauns cimdu ''pievedums''. Ja gribat arī aptaustīt un pamērīt, to droši var izdarīt labdarības veikalā "Otra elpa" Marijas ielā 13. otrdiena, 2012. gada 16. oktobris

Cimdi Salaspilī


Vai nav eleganti cimdi? Man tie ļoti patīk! Tāpat kā daudzi citi, ko šovakar izšuvām Salaspils Sociālā centra nodarbību ciklā ''Otra elpa''. Par visu sīkāk lasiet šeitpiektdiena, 2012. gada 12. oktobris

Rudens rīta noburtā...


Šorīt no rīta, paskatoties pa terases durvju stiklu, palieku noburta! Stāvu un skatos... tik vien pietiek spēka, lai paņemtu fotoaparātu :) ...trešdiena, 2012. gada 10. oktobris

Taisām gaismu paši!


Nav sliktu laikapstākļu... ir tikai nepieklājīgi autobraucēji :), bet ne par to būs stāsts. Gaismas gan rudenī gribētos nedaudz vairāk. Meklējam gaismu! 


Ņemam stikla burkas un darbojamies. Man jau vislabāk patīk trīslitrīgās, jo tad nav nepārtraukti jādreb par bērnu un kaķa ūsu drošību. Bet varat ņemt arī vismazākās.


Darbam izmantojam PVA līmi, karsto līmi, caurspīdīgo nagu laku, gliterus, manikīra dizaina instrumentu, kas saucās dots, ja gribam salīmēt ļoti sīkas detaļas, kā uz šī trīslitrīgās burkas. Līmējam virsū visu, kas ienāk prātā un priecē sirdi :).
Brīnišķīgie kastanīši! Vai nu mani maršruti tagad ved pa vietām, kur daudz kastaņkoku, vai arī šogad ir varena kastaņu raža. Grūti paiet tiem garām. Ar bērniem katru reizi salasam pilnas kabatas :). 
Lai jums gaiši!