Mana pirmā pastēte :)
Šodien bijām izbraukuši uz Siguldu. Pa ceļam dzirdēju Radio SWH raidīto interviju ar Pēteri Apini. Taisnība jau vien ir- veikalā nopērkamā pārtika pa daļai ir pārvērtusies par ķīmijas sasniegumu atspoguļojumu, nevis ir veselīga mums- patērētājiem! Tādēļ turpinu apgūt veikalā nopērkamo produktu gatavošanu mājās.
Šoreiz vāru pastēti. Ticiet vai nē- pirmo reizi mūžā :).
Vārīju Centrāltirgū pirktu liellopa aknu pastēti. Meklēju receptes. Varēju izmantot šo, bet pārāk jau nu smalka man likās tā visa ņemšanās.
Tad atradu Ievas Virtuvē publicēto-
Vajadzēs-
1) liellopa aknas gabalu (palielu),
2) nedaudz caurauguša speķa gabaliņa,
3) sviestu,
4) burkānu,
5) sīpolu,
6) ķiploku,
7) sakņu pētersīli,
8) sāli, piparus, muskatriekstu pēc garšas,
9) dažas lauru lapas.
Aknām noņēmu plēvītes, sagriezu gabaliņos. Uz pannas apcepu sīki sagrieztus speķa gabaliņus, pievienoju un apcepu arī aknas. Liku katlā, ūdeni pāri. Klāt burkānu, ķiploku, sīpolu, kādu lauru lapiņu un sakņu pētersīli (pēdējās sastāvdaļas izņēmu ārā, kad viss bija gatavs).
Kad aknas gatavas, nolēju šķidrumu. Kad aknas atdzisušas, liku tās virtuves kombainā un ar gaļai paredzēto nazi kārtīgi samalu līdz ļoti smalkam malumam. Pievienoju izkāstu šķidrumu, kurā vārījās aknas (ne visu, protams), sviestu (daudzums pēc izjūtas), sāli, piparus, muskatriekstu un vēlreiz visu malu ar to pašu gaļas nazi.
Lēju trauciņos, atdzesēju. Sanāca aptuveni 4 trauciņi.
Vienu trauciņa saturu ēdam, ko darīt ar pārējiem? Kādreiz žurnālā lasīju, ka aktrise Zane Daudziņa liek pārpalikumus saldētavā, tad atkausē un lieto! Es arī tā izdarīju. Garšas ziņā nekas nav zaudēts! Pastēte pieejama ledusskapī jebkurā laikā, tikai nevajag aizmirst izņemt no saldētavas.
Kādreiz noteikti vēl mēģināšu vārīt ar dažādām piedevām!
Komentāri