Pārdaugavā

Reiz sensenos laikos man bija draudzene, kuras krustmāte dzīvoja Āgenskalnā. Es pati biju meitene no K.Valdemāra ielas, Rīgā. Kad draudzene posās ciemos pie krustmātes, viņa teica- tur jau vajag pusi dienas, lai aizbrauktu uz Pārdaugavu! Es domāju, cik viņai grūti apciemot radus! :) 

Gāja laiks un mēs ar draudzenes krustmātes dēlu kļuvām par pāri. Tad Reinis mani pirmo reizi veda uz savām mājām un es domāju- ak šausmas, tagad nu gan būs jāveic tas pusi dienas garais ceļš līdz Āgenskalnam. :)

Izrādījās, ka ceļš ir pavisam īss- tik vien kā dažas pieturas ar 2. tramvaju. Grēcinieku iela, Valguma, Slokas ielas, Grīna bulvāris, Smiļģa iela un esi jau Āgenskalnā.

Gāja gadi un re, kur dzīve mūs ir atvedusi, uz Pārdaugavu. Tikai nelielu daļu no apkārtnes esam iepazinuši, bet te ir ko redzēt. Kaut vai ielu nosaukumi vien ir ko vērti-
Vai nav kulināriski romantiski?

Un kur jūs vēl atradīsiet tādu pārtikas mazveikaliņu ar tik romantiskiem iepirkumu groziem un lampām?Un vēl mums te atgadās arī visādi joki!

Vienu rītu Kristians saka: ''Mamma, nāc skaties, mūsu kokā sēž pūce!''. Paskatos, patiešām kaut kas līdzīgs pūcei!


Tad pēkšņi ''pūce'' sāk transformēties-


un izskatās, ka esam pamatīgi piemuļķoti!!!  :))))


Jāatzīmē, ka šis drosminieks sēdēja koka zarā tieši otrā stāva loga augstumā.

Nu ko, turpinām izzināt apkārtni! :)
Komentāri

Anda teica…
kad es dzīvoju centrā, man ar likās, ka Pārdaugava ir kaut kur ellē ratā un ilgu laiku domāju, ka Vācieša iela ir kaut kur tālā Rīgas nomalē. Bet, kad tur sāk dzīvot, saprot, ka tās ir bieži nieka 10-15 minūtes ar sab. transportu līdz centram.
Rīga ir mazāka nekā šķiet. :)
Irēna teica…
Pārdaugava ir skaista, īpaši vasarā...Mana paziņa dzīvo Tumes ielā, un tur laikam netālu ir Kartupeļu iela?
Aija Elliņa teica…
Irēna, es pārsmējos! Tā- mūsu nākamais pilsētģeogrāfiskais izaicinājums ir atrast Tumes ielu! :)))))

Anda, vai Tu dzīvo Vācieša ielā? Tad jau mēs gluži vai kaimiņos? :)
Anonīms teica…
Nu pasakaini, es jau trešo dienu dzīvoju to brīnišķīgo iespaidu varā, ko ieguvām pastaigājoties ar mazdēliņiem pa Pārdaugavas ieliņĀm , 3 miņūšu gājienā no jūsu mājas ir Torņakalna baznīca, tas ir tāds skaistums, mēs ar Rihardiņu izložņājām visus kaktus,apskatījām ērģeles tuvumā, tas bija DIEVIGI!Es pricājos par mums visiem
Anonīms teica…
Es arī ceru, ka reiz man būs laiks pastaigāt pa Pārdaugavas ieliņām un ieraudzīt tādu romantisku veikaliņu, jo ikdienā esmu Āgenskalnā, bet to vien zinu, kā ceļu no un uz tramvaju!
Aija Elliņa teica…
Veikaliņš ir ar nosaukumu Baziliks :) un atrodas Altonavas un Biešu ielas stūrī, tā, ka no Āgenskalna sanāktu laba pastaiga :)
Ilze teica…
Nu tad nākamais uzdevums jums varētu būt - atrast Medus ielu..
Es arī kādu krietnu laika sprīdi dzīvoju tā sauktajai Tuvajā Pārdaugavā..šķiet mans mīļākais Rīgas rajons.. :)
Aija Elliņa teica…
Paldies par Medus ielu! :) Pierakstam apskatāmo ''objektu'' sarakstā :)
Madara teica…
sākšu sekot līdzi ielu tūrismam kā seriālā. gribu turpinājumu :) bet vispār laba ideja par ielu apskati. man bērnību rajons bija starp ielām - kuldīgas, durbes, piltenes, tukuma, valmieras, baldones, un durbes ielām :)
Aija Elliņa teica…
Fantastiski! :)

Madara, domāju, ka turpinājums noteikti sekos!