Ārā... tepat blakus


Šodien bijām pavasarīgi, atspirdzinoši, saulainā izbraucienā uz vietu, kurā kāds, sirdī noteikti dzejnieks un romantiķis, ir atstājis šādu uzrakstu :). 

Šī vieta ir Daugavgrīvas bāka un mols. Pēc sajūtām- 100 km tālu no pilsētas trokšņiem, bet skatoties kartē- Rīgā! :) 

Izbrauciet kādreiz no mājas un ļaujieties ledus kalnu burvībai! Vēl jau var paspēt! :) 


Ledus šeit patiešām ir daudz, mani zēni pat joko, ka vedīs vienu mājās un taisīs daudz dzērienus. 


Un te pati bāka ar savu ... bākas šarmu- Un te viena šaura eja, kura citiem liekas kā plata šoseja, bet manam vestibulārajam aparātam tā izrādās kā ekstremāls pārbaudījums, tā ved uz molu. Ak, cik nepārvarami garš ir mols! Bet mēs to pievārējām! :) Beigās tiekam atalgoti ar līdzpaņemtajām sviestmaizēm un re, cik skaistiem skatiem! 


Šī gaigalu kompānija mūs pavada visu pastaigas laiku. Un kuģi, protams, kuģi! 
Un vēl nedaudz vēstures, ar visām pareizrakstības kļūdām, pārbaudiet, cik esat vērīgi! ;) 


Tāda mums izdevās Pūpolu svētdiena! 


Un vēl pēdējais- cienījamās Rīgas domes atbildīgās personas, vai tiešām nevar kaut kur tuvumā novietot vismaz vienu norādi uz šiem apskates objektiem, citādi, domāju, ka netālu esošā SIA apsargs noteikti jau jūk prātā, kad pie viņa vēršas kārtējais tūrists ar jautājumu, kā atrast Daugavgrīvas bāku! :) Komentāri

Irēna teica…
Jūs esat varena ceļotāju komanda! malači!
2SiStErS teica…
Jauka pastaiga!
Ilze teica…
Tā ir viena no manām mīļvietām.. :)
Anonīms teica…
nu jūs esat gandrīz varoņi, ja šādā laikā gājāt pa molu, mēs esam daudz reiz bijuši Bolderājā un arī Daugavgrīvas cietoksnī, bet par bāku un molu neko nezinām , skaidrs, ka tas ir tāpēc, ka nav norādes, arī cietoksnim man liekās nav.Malači! Puišiem liels notikums.
Aija Elliņa teica…
Laiks bija brīnišķīgs!

Ilze, es Tevi ļoti labi saprotu :)
Sigita Bērziņa teica…
Aija, kā izlasīju par vestibulāro aparātu, tā celiņam pievērsu īpašu uzmanību... o, jā, laikam arī man tas būtu ekstrēmi. Neesmu tur bijusi, bet esmu bijusi pie tās sarkanās bākas, kas foto redzama Daugavai otrpus;) Starp citu, kā ir ar Daugavgrīvas cietoksni? Tur var tikt tagad pastaigāt vai nē???
Anonīms teica…
Daugavgrīvas cietoksnī var brīvi ieiet, norādes nav nekādas, bet šai vietai ir kaut kāda īpaša aura, neskatoties uz pamestību, par ko domā mūsu tautas kalpi?
Aija Elliņa teica…
Jā, Sigita, cietoksnis ir mazliet citā vietā, bet arī netālu...
un jā, bildē neredz, bet tur tam celiņam vienā pusē ir sēta un otrā... nav nekas, kādi 2-3 metri brīvā kritienā, ja nepaveicas :)))) Bet gan jau ka tur ir arī kāda mazāk nervus kutinoša pieeja šai vietai :)
Brīnišķīgs ceļojums! Par pastaigu pat nenosauksi! :) Fantastiski saulainas bildes! Nekad neesmu bijusi pie šīs bākas, parasti braucam uz to, kas pirms Vecaķiem! Būs jāaizbrauc! Priecīgas Lieldienas, Aija!
Aija Elliņa teica…
Paldies, Marina! Priecīgas Lieldienas!